فید خبرخوان

rss  

کارگاه آموزشی طرح ملی توان‌افزایی و ارتقاء تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده‌های ایلامی با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دفتر امور زنان و خانواده استانداری ایلام و معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی با حضور رییس این واحد، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ایلام و جمعی از فعالان این حوزه دوشنبه، 25 اردیبهشت در سالن جلسات جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام برگزار شد و این کارگاه تا 28 اردیبهشت ماه ادامه دارد.  

کلثوم خلیلوند، مدیرکل دفتر زنان و امور خانواده استانداری ایلام در این مراسم با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام به عنوان مجری طرح انتخاب شده است، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا برنامه‌های خود را در حوزه آسیب‌های اجتماعی به صورت محله اي اجرا کنیم، در حال حاضر بحث تاب‌آوری اجتماعی مطرح است و در سال جاری فاز دوم این طرح نیز اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تاب‌آوری اجتماعی، نسخه اجتماعی اقتصاد مقاومتی است، گفت: همانطور که اقتصاد کشور باید بگونه‌ای باشد که در برابر تکانه‌های بیرونی و درونی بتواند مقاومت کند، این رویکرد باید در حوزه اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی نیز اعمال شود و افراد اعم از زن و مرد در مقابل مشکلات و حوادث توانمند شوند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری با بیان اینکه ارائه آموزش در جهت افزایش‌ تاب‌آوری اجتماعی منحصر به زنان نمی‌شود، افزود: لازم است تمام اعضای خانواده در برابر آسیب‌هایی که خانواده به آن مبتلا می‌شوند، تاب بیاورند و انواع مهارت‌ها را کسب کنند که از جمله آنها می‌توان به مهارت‌های حل مسئله، «نه» گفتن، مهارت‌های ارتباطی سازنده و موثر بین اعضای خانواده به ویژه زن و مرد اشاره کرد، آنان از این طریق می‌توانند مشکلات خود را در زندگی مدیریت کنند و دوران بحران را پشت سر بگذارند.

گفتنی است، این کارگاه آموزشی برای 25 نفر از نمایندگان مؤسسات مردم نهاد بومی از شهرستانهای مختلف استان ایلام برگزار شد که هر کدام از این شرکت‌کنندگان موظف به آموزش 400 نفر در مناطق تحت پوشش خود هستند.