فید خبرخوان

rss  

 

به همت معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام کارگاه آموزشی روش‌های مقابله با آسیب‌ها و جرایم فضای مجازی در ایلام برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سه‌شنبه، 2 آبان‌ماه کارگاه آموزشی روش‌های مقابله با آسیب‌ها و جرایم فضای مجازی با حضور مهرعلیزاده، مدیرکل امور اجتماعی استانداری ایلام، مهندس نرگسی، رییس اطلاعات سایبری پلیس فتا استان ایلام و مهری‌پور، رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام به همت معاونت آموزشی این واحد در سالن اجتماعات سازمان فنی و حرفه‌ای ایلام برگزار شد.

 

زهرا فرخ‌نژاد، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به اینکه این کارگاه آموزشی با حضور بیش از 500 نفر از کارکنان ادارات، نهاد‌های دولتی و عموم مردم برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این کارگاه تشریح آسیب های فنی و عمومی فضای سایبر، ارائه راهکارهای عمومی برای پیشگیری از آسیب های سایبری و ارائه راهکارهای تخصصی و فنی جهت کم کردن مشکلات پس وقوع آسیب‌های فضای سایبر است.

 

وی با بیان اینکه این کارگاه  دومین کارگاه  آموزشی در خصوص آسیب های فضای مجازی است که در سال جاری  به همت معاونت آموزش این واحد و همکاری پلیس فتا استان برگزار شد، افزود: معاونت آموزش جهاد دانشگاهی واحد ایلام با توجه به شناخت جدی آسیب های این فضا به منظور دانش‌افزایی عموم مردم در مورد مسایل و  جلوگیری از آسیب‌های  آن در برگزاری این کارگاه‌ها به صورت رایگان پیش قدم شده است.

 

اضافه‌می‌شود، آموزش آسیب های فضای سایبر، آموزش روش‌های عمومی مقابله با آسیب های سایبری و آموزش روش‌های فنی  و تخصصی بالا بردن امنیت در استفاده از امکانات فضای سایبر از سرفصل های این کارگاه بود.