فید خبرخوان

rss  

 

سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با تاکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی از ایده‌های خلاقانه در بخش آموزش از اولویت‌های کاری است، گفت: انعطاف‌پذیری و منطبق بودن آموزش‌ها با نیاز جامعه از شاخصه‌های آموزشی جهاددانشگاهی است.

 

به گزارش روبط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی، سرپرست این واحد 7 اسفندماه در نشست مشترک با مدرسان مراکز تخصصی جهاددانشگاهی ایلام، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در سطح کشور در زمینه‌های مختلف پژوهش، آموزش و فرهنگی در حال فعالیت می‌باشد و با دارا بودن بیش از 120 مرکز تخصصی به عنوان یک شبکه گسترده آموزشی در کشور مطرح است که نمونه‌های این چنینی وجود ندارد.

 

حسینی با تأکید بر اینکه جهاددانشگاهی به لحاظ قابلیت، پتانسیل و ظرفیت‌های موجود می‌تواند در هر زمینه‌ای منحصر به فرد باشد، عنوان کرد: به روز بودن، استفاده از روش‌های نوین و جهادی بودن در واقع متمایز کننده فعالیت‌های این نهاد علمی است.

 

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی با ایجاد زنجیره‌ای در سراسر دانشگاه‌ها، فرصتی مناسب برای ارائه خدمات اثربخش به مردم فراهم کرده است، گفت: مدرسان باید با شناخت کامل این ظرفیت‌ها نسبت به ایجاد فرصت‌های جدید و دوره‌های آموزشی مشارکت کنند.

 

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با تأکید بر اینکه، خدماتی موفق است که منحصر به فرد باشد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در سراسر کشور توانسته به این موفقیت دست یابد که انعطاف پذیری و منطبق بودن آموزش‌ها با نیاز فراگیران و جامعه و کاربردی بودن آن از شاخصه‌های آموزشی این نهاد است.

 

وی با اشاره به اینکه اگر موضوع نظم در آموزش نباشد آموزش موفق نخواهد بود، اضافه کرد: مهم‌ترین موضوع در آموزش، نظم است، نقش مدرس در ایجاد نظم بین فراگیران از اهمیت بالایی برخوردار است .

 

سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با بیان اینکه اگر ما در تعریف آموزش، یک هدف واحد داشته باشیم، همگی در آن مسیر تلاش خواهیم کرد، گفت: لازم است که از همه ظرفیت مدرسان در جهت ارتقای آموزش استفاده شود؛ نباید فراموش کرد که مدرسان از اعضاء یا تیم معاونت آموزشی جهاد هستند، مدرس نقش مهمی در معرفی جهاددانشگاهی دارد و می‌تواند در انتقال فرهنگ جهادی مؤثر باشد.

 

حسینی به نقش مدرسان در انتقال مفاهیم آموزش به روش‌های جدید اشاره و عنوان کرد: همگی شما علاوه بر مدرس بودن یک وظیفه بر دوش دارید و آن اینکه یک مدرس جهادی هستید و باید فرهنگ جهادی در شما نهادینه شود تا بتوان این فرهنگ را انتقال داد.

 

وی با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های بزرگ در خانواده‌ها، اشتغال است، اظهار کرد: آموزش می‌تواند با توسعه مهارت‌ها نقش قابل توجهی در بسترسازی زمینه‌های اشتغال داشته باشد به شرطی که نگاه صحیحی به آموزش داشته و رویکرد خود را تغییر دهیم.

 

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه باید متناسب با روش‌ها و متدهای روز دنیا فعالیت کنیم، اظهار کرد: باید سطوح مختلف آموزشی را در بخش کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به صورت تخصصی تفکیک شود.

 

حسینی با اشاره به اهمیت توسعه آموزش‌های آنلاین، گفت: باید با ایجاد فضای مناسب آموزشی و شناخت صحیح نیازهای آموزشی و ارائه مؤثر محتوا، وفاداری را در فراگیران ایجاد کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد یک فضای مناسب آموزشی استفاده شود، ادامه داد: باید از ظرفیت سرمایه‌گذاری و ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش استفاده کرد.

 

سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام به ایجاد کارگروه‌های تخصصی در بخش آموزش و ایجاد اتاق‌های همفکری و همیاری اشاره کرد و گفت: همکاری و همیاری را باید در رأس فعالیت‌ها قرار دهیم؛ از همه ایده‌ها و افکار خلاقانه آموزشی حمایت می‌شود.

 

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی در پایان گفت: توجه به مسائل رفاهی، حقوق و مزایا و ارتقاء مدرسان از الزامات معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی است که برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه به عمل آمده است.