فید خبرخوان

rss  

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام از برگزاری 55 میزگرد اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ورزشی با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران این استان در خبرگزاری ایسنای منطقه ایلام خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، علی حیدربیگی، معاون فرهنگی این واحد با اشاره به برنامه‌ریزی‌های خبرگزاری ایسنا منطقه ایلام در سال 1395، اظهار کرد: با توجه به اینکه استان ما یک استان در حال گذار از یک نظام اجتماعی سنتی به نظام اجتماعی جدید است وجود دیدگاه‌های متفاوت و گاهاً متعارض در خصوص مسائل، راه‌حل‌ها و اهداف به یکی از ویژگی‌های اصلی وضعیت اجتماعی و فرهنگی ما بدل شده است.

وی گفت: فراهم‌آوردن امکان گفت‌و‌گوی عمومی کمتر از پرداختن به کارهای عمرانی و اقتصادی نیست، چون در فضایی که عدم توافق و عدم اجماع بر یک نظام اجتماعی حاکم شود توسعه و پیشرفت در آن جامعه با دشواری و مشکلاتی مواجه خواهد شد.

حیدربیگی افزود: در چنین شرایطی روند توسعه و نوسازی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی یا همان اجرای برنامه‌های توسعه 5 ساله با دشواری و کندی مواجه خواهد شد که نمونه بارز آن را تغییر در سیاست‌ها و راهکارها، تغییر در مدیریت‌ها از جلوه‌های بارز این عدم هماهنگی و عدم توافق است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام گفت: البته در سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی برای غلبه بر این وضعیت آغاز شده است، برگزاری نشست‌ها، همایش‌های دانشگاهی، برگزاری برنامه‌های چالشی در صدا و سیما، راه‌اندازی اتاق‌های فکر و بحث‌ و گفت‌وگو در همین راستا قرار دارند.

وی در ادامه تأکید کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه ایلام در همین جهت از سال 93 اقدام به برگزاری میزگردهایی با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران دانشگاهی، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی غیر دولتی برگزار نموده است و طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده سال 95 این برنامه‌ها با همراهی و همکاری مجموعه‌های دانشگاهی و اتاق فکر دیگر بخش‌های مشابه برگزار خواهد شد.

حیدربیگی در پایان گفت: از صاحب‌نظران ایده و تجربه تقاضا داریم که مجموعه خبرگزاری ایسنا و جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام را در این مسیر از راهنمایی و حمایت خود بهره‌مند سازند.