فید خبرخوان

rss  

مدیر شعبه سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی در ایلام از آمادگی این شعبه برای ارائه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی در این استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، مریم مؤمنی مدیر شعبه سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی در ایلام، گفت: حوزه اشتغال واحد ایلام با توجه به نيازمنديها، ظرفيتها و مشكلات ويژه استان و با نگاهي كارآفرينانه به مشكلات اشتغال راه اندازی شد و هم اکنون در سه بخش فعالیت می‌کند.

 وی با بیان اینکه حوزه اشتغال اين واحد با ایجاد ارتباط مؤثر موفق به دریافت مجوز از اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی جهت راه‌اندازی مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی شد، افزود: راه‌اندازی این مرکز در جهت تحقق اهدافی نظیر توسعه فعالیتهای کارآفرینانه و ارائه مشاوره‌های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به صاحبان ایده، کارآفرینان و متقاضیان ایجاد بنگاههای اقتصادی است.

مؤمنی بیان کرد: از طرح های در دست اجرا در این حوزه، طرح انجام راهنمایی شغلی، استعداد سنجی در امور آموزش‌های بلندمدت و اجرای طرح‌های اشتغال و کاریابی برای مددجویان کمیته امداد است.

مدیر شعبه سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی در ایلام گفت: بخش بعدی فعالیت این حوزه، مرکز امکان سنجی، بهبود و توسعه کسب و کار(ابتکار) جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام است که در واقع با هدف احیاء واحدهای صنعتی نیمه تعطیل وکمک به ایجاد ظرفیتهای جدید صنعتی در  استان راه اندازی شد.

 وی اضافه کرد: مقدمات و پیگیریهای راه‌اندازی این مرکز پس از مذاکره با معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی کشور از مرداد ماه 1394 آغاز و جهاد دانشگاهی واحد ایلام به عنوان مجری راه‌اندازی این مرکز انتخاب و دفتر این مرکز رسما در آبان ماه سال گذشته افتتاح شد که در حال حاضر در این زمینه به صورت جدی فعالیت می‌کند و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوبی در این خصوص منتشر کنیم.

 مؤمنی با اشاره به اینکه مرکز رشد تخصصی گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد ایلام یکی دیگر از بخش‌های حوزه اشتغال است که با توجه به مشکلات زیادی که با آن مواجه بود توانست با استقرار 9 طرح در این مرکز به فعالیت خود ادامه دهد، گفت: عمده طرح‌های مستقر در مرکز در خصوص ساخت داروهای گیاهی می‌باشد و با توجه به آزمایشگاه مشترکی که جهاد دانشگاهی واحد ایلام با دانشگاه علوم پزشکی دارد، توانستیم در این حوزه به صورت فعال به واحدهای فناور خدماتی ارائه کنیم.

 مدیر شعبه سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی در ایلام در پایان بیان کرد: صاحبان ایده، کارآفرینان و متقاضیان ایجاد بنگاه‌های اقتصادی، اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 08432245386 تماس حاصل نمایند.