فید خبرخوان

rss  

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با حضور در ایسنا منطقه ایلام با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در زمینه الگوسازی موفق عمل کرده است، گفت: این نهاد به عنوان نهادی پیشرو با ارائه چند طرح مشخص و علمی زمینه اشتغال‌زایی در استان را فراهم کند.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، دکتر سلام امینی، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی 28 اسفند با حضور در دفتر ایسنای ایلام و دیدار با سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی پیشرو که همواره در مسیر الگوسازی حرکت کرده است، با ارائه چند طرح مشخص و علمی زمینه انجام فعالیت‌هایی را در جهت اشتغال‌زایی در استان فراهم کند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ممتاز و شرایط خاص اقلیمی استان، گفت: وجود گیاهان دارویی در استان ظرفیت مهمی است که می‌توان به کمک جهاددانشگاهی به تکمیل زنجیره‌‌ این پتانسیل مهم کمک کرد.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس سختی‌های زیادی را تحمل کردند، گفت: انتظار این است که دولت در موارد مختلف نگاه ویژه‌ای به استان ایلام داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت تهیه سند آمایش سرزمینی استان ایلام، اظهار کرد: امیدواریم هم مسئولان و هم نخبگان کمک کنند تا استان ایلام از نظر توسعه‌یافتگی به نقطه‌ی مطلوب برسد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خام‌فروشی را از جمله مشکلات کشور دانست و گفت: این مشکل تنها در زمینه نفت وجود ندارد بلکه محصولات طبیعی استان مانند «کتیرا» و «سقز» خام‌فروشی می‌شوند.

امینی لازمه رونق کسب و کار و اشتغال در استان ایلام را فرهنگسازی و ریسک‌پذیری دانست و گفت: جهاددانشگاهی که همواره در زمینه الگوسازی نمونه بوده است امروز می‌تواند در استان ایلام بر روی این موضوع کار کند.

وی در ادامه با اشاره به امضای قرارداد بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری میادین نفتی آبان و پایدار غرب بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های زاروبژنفت روسیه و دانا انرژی ایران گفت: ارزش این قرارداد 845 میلیون یورو است است و قرار است تا سه ماه دیگر  این قرارداد اجرایی شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به گفته وزیر نفت، فعالیت میدان نفتی «چنگوله» و «آذر3 » در سال 1397 اجرایی خواهند شد.

سیدغلامرضا حسینی، سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این نشست گزارشی از فعالیت‌های جهاددانشگاهی واحد استان و برنامه‌های آینده این نهاد را ارائه کرد.