فید خبرخوان

rss  

سرپرست جهاد دانشگاهی واحد ایلام اظهار کرد: اعتقاد به فعالیت‌های جهادی از اهداف مشترک کمیته امداد و جهاد دانشگاهی است و این نوع فعالیت می‌تواند بسیاری از مشکلات بیکاری مددجویان را برطرف کند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی، سرپرست این واحد 15 فروردین‌ماه در دیدار با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام ‍با تبریک سال نو و حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: اعتقاد به فعالیت‌های جهادی از اهداف مشترک کمیته امداد و جهاد دانشگاهی است و این نوع فعالیت می‌تواند بسیاری از مشکلات بیکاری مددجویان را برطرف کند .

وی با اشاره به اینکه اشتغال هم‌اکنون از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان و مردم کشورمان است، گفت: سال حمایت از کالای ایرانی می‌تواند فرصت بسیار مغتنمی برای ورود مددجویان به عرصه کار و تولید باشد .

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با عنوان اینکه این نهاد امکانات و ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های آموزشی دارد گفت: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد این ظرفیت را برای آموزش مددجویان در اختیار کمیته امداد قرار دهد.

ضیاء رضایی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام نیز در این دیدار اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد طرح‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان این استان در مناطق محروم، مرزی و روستایی اجرا شده‌اند .

وی افزود: همچنین بیش از ۵۰ درصد طرح‌های اشتغال‌زایی این نهاد در زمینهٔ کشاورزی و دامداری است که نشان‌ دهنده توجه کمیته امداد به مناطق محروم و روستایی این استان است .

رضایی اضافه کرد: خدمات اشتغال‌زایی کمیته امداد در مناطق مرزی و روستایی این استان باعث ماندگاری مردم در این مناطق و امیدواری بیشتر آنان به زندگی در این مناطق شده است .

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه خدمات‌دهی این نهاد متناسب با میزان محرومیت‌ها در این استان است گفت: با اینکه تنها هشت درصد جمعیت این استان تحت حمایت کمیته امداد است اما در برخی روستاها و مناطق محروم، میزان جمعت تحت حمایت به خاطر شدت محرومیت‌ها به ۵۰ درصد هم می‌رسد .

رضایی به خدمات این نهاد در زمینهٔ مسکن اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ و ۹۶ بیش از هزار خانوار مددجوی این نهاد در مناطق روستایی و شهری از مسکن مناسب برخوردار شده‌اند .

وی افزود: برنامه این نهاد در زمینهٔ مسکن این است که در چند سال آینده همه خانواده‌های مددجوی کمیته امداد در استان خانه‌دار شوند .