فید خبرخوان

rss  

در دیدار مشترک رؤسای پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی ایلام بر گسترش و توسعه همکاری‌های این دو نهاد در مسیر توسعه استان تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلام‌رضا حسینی، سرپرست این واحد 21 فروردین در دیدار با رییس پارک علم و فناوری استان ایلام با اشاره به ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف برای توسعه اظهار کرد: مهاجرت سرمایه‌‌داران بومی و همچنین خروج استعدادها و سرمایه‌های علمی این منطقه از مسائل و تهدیدهای پیش روی مسیر توسعه استان است که باید با تسهیل زمینه‌های سرمایه‌گذاری و حمایت از نخبگان بومی اقداماتی اساسی صورت گیرد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی به هم‌افزایی و تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی و علمی استان برای بهبود وضعیت موجود تأکید کرد و گفت: توجه و سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و گیاهان‌دارویی می‌تواند وضعیت اقتصادی این منطقه را متحول کند و این نیازمند همدلی و وفاق جمعی به دور از بروکراسی‌های زمان‌براداری است.   

حسینی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه استان ایلام در زمینه گردشگری، افزود: در زمینه اطلاع‌رسانی و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان باید بیشتر تلاش شود، حتی مردم استان‌های هم‌جوار هنوز از مناطق بکر و دیدنی ایلام خبر ندارند و با صرف زمان و هزینه‌های بیشتر به مناطق دورتر سفر می‌کنند؛ با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری برای ورود گردشگران به طور قطع تحولی چشمگیر در توسعه استان صورت می‌گیرد.

سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به موضوع ایجاد زیست بوم فناور اقتصاد دانش بنیان استان گفت: نقش دانشجویان در این مقوله خیلی مهم است در حال حاضر فعالیت‌ها در دانشگاه‌ها به صورت پراکنده صورت می‌گیرد که باید با تدوین یک برنامه نقش هر دانشجو در این زنجیره مشخص شود.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی افزود: هر چه دانشجویان در زمان تحصیل با مهارت‌هایی در زمینه‌ پرورش خلاقیت و استعداد، نوآوری، کسب‌ و کار، فناوری و سایر مسائل روز آشنا شود می‌تواند به طور مؤثرتری در آینده وارد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری شوند و باید در این زمینه برنامه‌ریزی کرد تا افرادی توانمند و قدرتمند برای ورود به بازار کار تربیت کرد.

کامران طاهرپور، رییس پارک علم و فناوری استان ایلام نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های گذشته با جهاد دانشگاهی ایلام بر تداوم این فعالیت‌ها با استفاده از ظرفیت‌ها و تجارب این دو مجموعه در راستای اهداف مشترک در زمینه توسعه علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در استان تأکید کرد.

وی گفت: ساختار و اهداف پارک‌ علم و فناوری و جهاد دانشگاهی طوری تعریف شده‌اند که می‌توانند در کنار یکدیگر برای توسعه استان نقش سازنده‌ای ایفا کنند و این مجموعه با همه توان و ظرفیت‌های خود آماده همکاری با جهاد دانشگاهی است.

رییس پارک علم و فناوری استان ایلام با تأکید بر اینکه باید با ایجاد ساختاری مناسب از سرمایه‌گذاران استقبال و حمایت کرد، افزود: فرصت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد می‌توان در زمینه بهبود فضای شهری و توریسم و گردشگری طرح‌های خوبی ارایه و حمایت کرد.