فید خبرخوان

rss  

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با ابراز خرسندی از پیوستن ایلام به استان‌های پایلوت در طرح نوین توسعه مشاغل خانگی از نظام بانکی خواست با متقاضیان فعالیت در این عرصه همکاری کافی را داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحدد استان ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدنقی لطفی، نمایند ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام 5 تیر در دیدار با رییس و کارکنان جهاددانشگاهی و دست‌اندرکاران طرح نوین توسعه‌ مشاغل خانگی در این استان اظهار کرد: هر فعالیتی که با واژه مقدس جهاد کلید بخورد موفقیت حاصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای بزرگ انقلاب مرهون تفکر و مدیریت جهادی در عرصه‌هامی مختلف است، گفت: در طول دوران دفاع مقدس این تفکر نتیجه داد و ایران اسلامی علی‌رغم محدودیت‌ها به پیروزی رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام دانش هسته‌ای را یکی از ثمره‌های تفکر جهادی عنوان و تصریح کرد: این ثمره‌ بزرگ با مجاهدت دانشمندان هسته‌ای و با وجود مخالفت‌های جهانی حاصل شد.

لطفی با تاکید بر اینکه اگر در عرصه‌هایی مانند اقتصاد، جهادی عمل می‌کردیم مشکلات امروز را شاهد نبودیم و ریشه مشکلات فقدان تفکر و روحیه‌ جهادی است، تصریح کرد: با پایبندی به روحیه و مدیریت جهادی می‌توان این مشکلات را حل کرد.

امام جمعه ایلام با ابراز خرسندی از پیوستن ایلام به استان‌های پایلوت در طرح نوین توسعه مشاغل خانگی و قدردانی از زحمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی، از نظام بانکی خواست با متقاضیان فعالیت در این عرصه همکاری کافی را داشته باشند.

سیدغلامرضا حسینی، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز با بیان اینکه جهاددانشگاهی برای اجرای این طرح 9 کشور را مورد مطالعه قرار داده است اظهار کرد: زودبازده بودن و اثربخشی، تناسب با فرهنگ مردم و  تغییر نگاه به مشاغل از ویژگی‌های این طرح است.

 

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام گفت: یکی از ویژگی‌های مهم این طرح علاوه بر شناسایی مزیت‌ها و پتانسیل‌های مناطق ، توانمندسازی و مشاوره ، اتصال به بازار، تمهیداتی از قبیل دعوت و به کارگیری بخش خصوصی و تعاونی ، شبکه‌سازی، توسعه بازار، برندسازی، هم‌افزایی و نگرش سیستمی به اشتغال فراگیر است.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام ادامه داد: جهاددانشگاهی با مطالعات ظرفیت‌شناسانه و با انجام بازارسنجی وتسهیل‌گری به اجرای موفق این طرح امیدوار است و یکی از نتایج آن برندسازی برای محصولات استان خواهد بود

 

نورالدین الیاسی، رییس توسعه کارآفرینی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این دیدار با اشاره به سوابق جهاددانشگاهی در اجرای موفق طرح‌های مختلف، اشتغال را دغدغه‌ اصلی جامعه امروز عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح 2 هزار نفر در استان شاغل شوند.