فید خبرخوان

rss  

به همت مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی واحد ایلام و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی این استان، کارگاه آموزشی گیاهان دارویی با رویکرد توانمندسازی زنان روستایی در شهرستان چرداول برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، علی فرضی‌نژاد، مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با اعلام این خبر گفت: در راستای اهداف آموزشی و بر اساس برنامه‌ریزی‌های این مرکز در زمینه توسعه کشت گیاهان دارویی و آموزش­های مورد نیاز، با همکاری مدیریت ترویج جهاد کشاورزی استان ایلام 27 اردیبهشت‌ماه در محل مرکز خدمات جهاد کشاورزی شباب شهرستان چرداول کارگاهی یک روزه تحت عنوان توانمندسازی زنان روستایی با رویکرد گیاهان دارویی برگزار شد.

وی گفت: در این کارگاه که با حضور تعدادی از زنان روستایی و کارشناسان مرکز خدمات جهاد کشاورزی شباب برگزار شد، آموزش روشهای تکثیرگیاهان دارویی، تشریح مشاغل مرتبط با گیاهان دارویی و همچنین عرق‌گیری گیاهان دارویی به صورت تشریحی و عملی انجام گرفت.

فرضی‌نژاد بیان کرد: تشکیل تعاونی‌های زنان روستایی در این زمینه سبب تسهیل در حل مشکلات ساختاری کشاورزی، کاهش بیکاری و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه زنان روستایی‌ می‌شود.