فید خبرخوان

rss  

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام از تولید حدود 200 هزار عدد نشاء گیاهان دارویی در این مرکز خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام علی فرضی‌نژاد، مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با اعلام این خبر گفت: این مرکز بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشاء گياهان دارويي توانسته است انواع نشاء گیاهان دارویی شامل (گل راعی، مرز نجوش، آویشن باغی، مرزه و سرخار گل) در گلخانه مشترک با اداره کل فنی‌حرفه‌ای استان را باکیفیت مناسب تولید نماید.

وی با بیان اینکه نشاهای تولیدی از اواسط فروردین قابل‌انتقال به اراضی کشاورزی است، افزود: تولید نشاء گیاهان دارویی توسط این مرکز بر اساس برنامه سه‌ساله و به منظور گسترش فعالیت‌های مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی انجام‌گرفته است.

فرضی‌نژاد با بیان اینکه این مرکز جهت عقد قرارداد با شرکتها و کشاورزان علاقه‌مند به کشت و پرورش گیاهان دارویی به صورت مشاوره و نظارت آمادگی دارد، گفت: متقاضیان کشت گیاهان دارویی 30 درصد مبلغ تهیه نشاء را به صورت پیش‌پرداخت و مابقی مبلغ را طی دو مرحله پس از برداشت محصول پرداخت می‌نمایند.