فید خبرخوان

rss  

با حضور مدرس حوزه کارآفرینی، کارگاهی در تعریف و تشریح کارآفرینی و مزایای آن برای دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، در این کارگاه آموزشی که با تدریس محمد ایدی، دکترای مدیریت بازرگانی با گرایش کارآفرینی و استاد دانشگاه ایلام برگزار شد، خلق ارزش‌های جدید از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن، از جمله مباحث این کارگاه بود.

این استاد دانشگاه در این کارگاه اظهار کرد: شخص کارآفرین فعالیتی را با سرمایه اقتصادی خودش شروع می‌کند، ارزش‌ها را تغییر می‌دهد و در محیط اطراف خود تحول ایجاد می‌کند و به سمت بهتر شدن می‌برد.

وی گفت: کارآفرین فردی است که با صرف زمان و انرژی لازم، منابع، نیروی کار، مواد اولیه و سایر دارایی‌ها را به گونه‌ای هماهنگ می‌سازد که ارزش آنها یا محصولات حاصل از آنها نسبت به حالت اولیه‌اش افزایش یابد.

ایدی افزود: کارآفرینان با مهارتی که در تشخیص فرصت‌ها و موقعیت‌ها و ایجاد حرکت در جهت توسعه‌ این موقعیت‌ها دارند، پیشگامان حقیقی تغییر در اقتصاد و تحولات اجتماعی محسوب می‌شوند.

گفتنی است در این کارگاه بر راه‌های چگونگی تشکیل کار، بهره‌مندی از نیروی کار و ایجاد مشاغل خانگی و توسعه در کار اشاره شد.