فید خبرخوان

rss  

جهاددانشگاهی در پی تصميم نابخردانه و غيرقانونی دولت ايالات متحده آمريکا بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام؛ متن بیانیه به شرح زیر است:

 

 بسم ا... الرحمن الرحيم

 

  فَقاتِلْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ لا تُکَلَّفُ إِلاَّ نَفْسَکَ وَ حَرِّضِ الْمُؤْمِنينَ عَسَي اللَّهُ أَنْ يَکُفَّ بَأْسَ الَّذينَ کَفَرُوا وَ اللَّهُ أَشَدُّ بَأْساً وَ أَشَدُّ تَنْکيلاً (نساء، 84)

 

 شهرقدس، ميراث گرانبها و خاک جدائی‌ناپذير کشور فلسطين است؛ همچنين از آنجا که نخستين قبله مسلمانان را در خود جای داده، کانون توجه، احترام و دلبستگی بيش از يک ميليارد و نيم مسلمان در سرتاسر عالم است .

 اقدام موهن و نابخردانه دولت ايالات متحده آمريکا در اعلام بيت‌المقدس به عنوان پايتخت يکپارچه رژيمی نامشروع و غيرقانونی و خوش رقصی رييس جمهور اين کشور برای صهيونيستهای اشغالگر مُهر تاييدی است بر غصب، تجاوز و هتک حرمت مقدسات توسط اين رژيم که نتيجه آن تاکنون آوارگی يک ملت مظلوم و ناديده گرفته شدن حقوق قانونی آنها بوده است .

 دولت آمريکا به تلافی پيروزی بزرگ مقاومت و پايان حکومت خودساخته داعش بار ديگر فرسنگها دورتر از خاک خود يعنی در خاورميانه ملتهب و گرفتار جنگ وخون‌ريزی، آتش فتنه‌ای ديگر را به جان ملتهای منطقه و به ويژه مسلمانان انداخته است.

 همگان امروز شاهدند که قطعنامه‌های سازمان ملل تا چه حد، بازيچه دست استکبار قرار گرفته بطوری که رييس جمهور يک کشور به خود اجازه ميدهد برخلاف قوانين بين‌المللی، شهرقدس اشغالی را به اشغالگران آن بسپارد و سفارتخانه کشورش را به اين اراضی منتقل نمايد.

 صدافسوس که برخي از کشورهای عرب منطقه باغفلت و جهالت، مقابله با رژيم اشغالگر قدس را از يک موضوع اولويت دار و مهم به يک شعار تنزل دادند و عملاً شرايط را برای وقاحت اخير استکبار مهيا ساختند.

 اين فتنه‌افروزی و اعلام پايتختی بيت‌المقدس برای رژيم صهيونيستی به شدت محکوم است و قطعاً ملت‌ها و دولتهای مستقل بيش از پيش به آن واکنش نشان خواهند داد. سران آمريکا بايد بفهمند که ديگر اين گونه حمايتها و پيمانهای دوجانبه برای حفظ امنيت رژيم صهيونيستی در برابر اراده ملتهای مسلمان و جبهه مقاومت کاری از پيش نخواهد برد و اين رژيم را از سراشيبی سقوطی که در آن قرار دارد نجات نخواهد داد.

 جهاددانشگاهی همگام با دولت و اقشار مختلف ملت ايران با مردم ستمديده فلسطين اعلام همبستگی نموده و از جامعه بين‌المللی قوياً می‌خواهد تا برای پايان اشغالگری و بدعتهای سبک مغزانه با جديت به مسووليت خود عمل کند.

 اعضای اين نهاد انقلابی، وحدت مسلمانان را رمز پيروزی آنها بر دشمنان مکار دانسته و بر تداوم انتفاضه و مقاومت تا نابودی غده سرطانی رژيم صهيونيستی و شکستی ديگر برای سياستهای شوم منطقه‌ای آمريکا و اين رژيم تاکيد می‌کنند.

جهاد دانشگاهی

18 آذر ماه 1396